85849Весільне меню зазвичай організовують таким способом, щоб подача страв велася поетапно, допускається до 5-6 змін блюд. Таким чином, бенкет пожвавлюється, стає більш активним і жвавим, страви не встигають охолонути або обвітритися.


 

Під час того, коли молодята катаються по місту, роблять фотографії, розписуються в РАГСі, частина гостей прибуває до ресторану до появи молодих. Для того, щоб вони не нудьгували, можна організований легкий фуршет, який включає в себе пару келихів вина або шампанського на людину, а може і чого міцніше, легкі закуски і фрукти.

 

Весільне меню в ресторані зазвичай включає в себе основні підпункти, які нескладно запам’ятати. Святковий стіл повинен мати естетично приємний вигляд, бажано прикрашений живими квітами і декоративними елементами.

Яке меню на весілля краще вибрати?

На початок весільного бенкету святковий стіл повинен містити різні види асорті, порційні закуски і сезонні фрукти. Також у цей час на святковому столі повинні розташовуватися соки, мінеральна вода і, звичайно, алкогольні напої. Не забувай дотримуватися балансу м’ясних і рибних закусок, сирних і ковбасних, адже на твоєму святі будуть люди з різними смаковими уподобаннями. Для українського весілля притаманна подача різносолів, фарширована риба, холодці або заливні. Сучасна європейська традиція подібних закусок не передбачає.

  1. Першими подаються на святковий стіл холодні закуски. Це можуть бути різноманітні закуски з морепродуктів (салати з кальмарів, креветок, рибне асорті з червоної і білої риби або закуски з річкової риби), м’ясні закуски (нарізані кілька сортів м’яса, буженина з телятини, домашні ковбаски, запечений бочок, рулети, інші м’ясні делікатеси), овочеві нарізки (помідори, огірки, зелень, солодкий перець) та сирне асорті.
  2. Далі на стіл подаються різноманітні салати. Краще буде, якщо на столі будуть стояти кілька видів салатів, ніж один, але велика порція. Салати повинні бути і м’ясними, наприклад, цезар з беконом і куркою, рибними та овочевими.
  3. Також не зайвими будуть фаршировані або грильовані овочі, гриби, млинці та рулетики з різними начинками.

Після подачі салатів весільні агентства рекомендують трохи пригальмувати захоплення святковим столом. У цей час зможуть відпочити молодята, а гості будуть раді потанцювати і поспілкуватися між собою. Після цього, святкове меню поповнюється списком гарячих страв на весілля.

Основні та гарячі страви на весілля

Перед подачею основного гарячого блюда, зазвичай офіціанти ще доповнюють святковий стіл порційними гарячими стравами. Це можуть бути грибна юшка або борщок з млинцями або м’ясними слойками, стейки з м’яса, жульєн з грибів та курки, запечена риба під сиром. Такі закуски не повинні вгамувати основний голод, а повинні лише дати про нього забути хвилин на 30-40, під час яких проводиться розважальна програма.

Перед подачею основного гарячого блюда обов’язково має бути перерва. У цей час офіціанти повинні підготувати і прибрати стіл, забрати брудний посуд, принести чистий фарфор та столові прибори.

До основної гарячої страви обов’язково подається гарнір – свіжі овочі, печена або смажена картопля, овочі гриль.

На Тернопільщині практикують подачу гарячих страв у два рази, так званий, перший і другий стіл. Під час них гостям пропонують 2-3 гарячі страви різного асортименту. З них одна страва основна, а решта допоміжні. Третій стіл з солодким і кавою давно замінив фуршет, на якому солодощі, екзотичні фрукти, кава і чай присутні від початку забави.

Алкогольні та безалкогольні напої

При розрахунку алкогольних напоїв необхідно враховувати приблизно такі пропорції: на 5 чоловік гостей – 2-3 пляшки міцного спиртного (тут вже на любителя – коньячна або горілчана продукція), 1-2 пляшки шампанського чи вина. Крім спиртних напоїв, дуже важливим є, щоб на святкових столах були присутні узвар, компот, лимонад або соки та мінеральна вода в скляній тарі. Зараз популярністю користується негазована бутильована питна вода.

Розрахунок безалкогольних напоїв ведеться в залежності від пори року, враховуючи це, становить близько 1,5-2 літра на людину.

Рекомендуємо попавнити весільний фуршет пивом з ориганільними закусками, самогоном з соліннями та салом або коктейльним столом з екзотичними алкогольними напоями

Весільний торт і коровай

Зазвичай, коровай є початком весільного бенкету, а торт – піком святкування та веселощів. Коровай має круглу форму, прикрашений візерунками і розписами, подається молодим перед входом в ресторан і несе швидше традиційну, ніж харчову цінність.

А ось весільний торт – це роздолля для фантазії і бажань молодих. Вони бувають різні – багатоярусні, з фігурками, з розписами, з фотографіями або фруктами, стримані або, навпаки, з безліччю узорів і декоративних елементів. Найчастіше, весільний торт готують на вагу, розраховують 1,5-2 кг на 15 гостей.

Після урочистого розрізання весільного торта офіціанти подають його гостям або ставлять на фуршетний стіл, де кожен бажаючий може собі взяти блюдце. Хорошим рішенням буде можливість випити чаю або кави, тоді коли гостям захочеться, а не в строго зазначеному порядку. Також неправильно ставити солодощі у вазах, кльошах на загальний стіл поряд з м’ясними та рибними закусками. Це зіпсує естетику святкування та призведе до незручностей гостям.

Весільне меню на другий день

На другий день весілля намагаються перенести на природу або додому. Так як коло запрошених значно звужується, то і кількість страв зменшується. На природі, зазвичай, обходяться шашликами та овочами гриль, парою салатиків. Вдома не буде зайвим подача бульйону.

Зразкове меню на весілля повинне узгоджуватися молодою парою заздалегідь, ще на етапі підбору ресторану чи кафе.

 

Незабутнього Вам весілля!!!

Поділитись